Для того, щоб масаж приносив якнайбільше користі, слід дотримуватися кількох правил.
Як і будь-яке фізичне навантаження, масаж складається з 3 етапів: погладжування, розтирання і більш інтенсивна робота з суглобами. Плюс затримка чи розслаблення, в даному випадку це буде масаж спини.

Рухи при масажі можуть бути всілякими, тільки потрібно пам'ятати, що масаж краще починати з ніжок, потім масажувати ручки і потім все тільце. Напрямки рухів мають бути від кінцівок до центру та від голови до живота. Живіт масажується дуже легко за годинниковою стрілкою, минаючи пупок. Криж і хребет чіпати не слід.

Приблизна схема.

1. Погладжування. Як і було сказано, з пальців ніг до центру, від кистей до центру рук і від головки вниз по тільцю. Триває до 5 хвилин.

2. Розминання. Масажуємо кожен пальчик на ніжках, малюємо цифри на стопі. Масажуємо круговими рухами по всіх поверхнях ніжки, вгору. Теж робимо із ручками. Долоні масажуємо, якщо малюк дозволяє це робити.
Легко масажуємо боки та животик. Боки – зверху вниз.

3. Робота із суглобами. Робимо різноманітні кругові рухи гомілковостопного, колінного та кульшового суглоба. Описуємо якомога ширші кола назовні зігнутими в колінах ніжками – профілактика дисплазії. Зводимо стопи одна до одної підошвами. Ручками робимо кола в різні боки, махаємо як пташка, боксуємо.

І, насамкінець, акуратно перевертаємо на животик для масажу спинки. Різні легкі рухи зверху вниз від шиї до попи, з боків, а також від кінцівок до центру. Хребет і криж не чіпаємо.
Можна пом'яти попку.

Будьте здорові!