Різні слінги мають одну основну функцію - допомога материнським рукам. Довго носити на руках малюка важко, адже для нього немає нічого прекраснішого за маму, яка поруч. Спрощено слінг - це шматок тканини за допомогою якого малюка можна носити на собі. Вага дитини розподіляється з рук на плече/плечі та спину/поперек.

Слінги бувають такі

Вважається, що малюк у слінгу спокійніший, ніж малюк у колясці. Для мами ще одним плюсом є те, що у слінгу малюка можна непомітно погодувати.

Відразу обмовлюся, я - не противник колясок. На довгі відстані, для великого малюка, за покупками або в ожеледицю зручніше, звичайно ж, візочок. Адже, хоча слінг і полегшує носіння, але навантаження на маму чи тата може бути значним.
Слінг - це помічник будинку, коли малюк вимагає постійної уваги, на прогулянках та поїздках.

Отже, Ви вирішили купити слінг-помічника.
Щоб вибрати найбільш підходящий, потрібно врахувати кілька моментів.

1. Як довго протягом дня Ви збираєтеся носити малюка у слінгу?

Якщо тільки по дому та до години на вулиці, Вам підійде класичний слінг із кільцями (ССК). Садити і виймати малюка з такого слінгу виходить швидко, можна поміняти положення малюка, не виймаючи його зі слінгу, можна, не виймаючи зі слінгу, покласти спати. Такий слінг підходить малюкам від народження.

СБК бувають з підбиванням і без, бувають одне та двосторонні.
СБК з підбивкою підбираються за розміром носить (S,M,L). СБК без підбивання універсальні за розміром.

Мінусом звичайного слінгу з кільцями може бути навантаження одне плече. Плечі можна і потрібно міняти.

Якщо Ви плануєте багатогодинні прогулянки, Вам більше підійде слінг-шарф. Навантаження в такому слінгу розподіляється на обидва плечі та поперек батька.
Шарфи бувають трикотажні та ткані. Трикотажні шарфи призначені для дітей від народження та до досягнення ними ваги 8-10 кг. Трикотажний шарф щільно тримає дитину та прощає огріхи в намотуванні. Він ідеально підходить слінгомамам-початківцям.
Ткані шарфи виготовляються з тканини спеціального плетіння, вони злегка тягнуться по діагоналі, що забезпечує ідеальну підтримку малюка та комфорт батька. Ткані шарфи також можна використовувати від народження, а вага вони витримують велику, тобто. можна носити поки що в цьому є потреба.

 

Мінус слінга-шарфу в тому, що початківців слінгомам може лякати довжина шарфа. Насправді вся справа у практиці. Спочатку на намотування йтиме до 10 хвилин, з практикою час намотування може скоротитися до 2-3 хвилин. Також через довгі кінці шарфик не дуже зручно намотувати на вулиці.

 


2. Вік дитини ?

У принципі для новонароджених зазвичай використовують слінги з кільцями та шарфи.
З дітьми, що досягли 4-6 місяців, можна переходити на травень-слінг, фаст-слінг, ерго-рюкзак. Хіпсит варто використовувати для дітей, які вже ходять.

Май-слінг має м'яку прямокутну спинку, схожу на спинку рюкзака, і довгі лямки вшиті по кутах. Освоїти травень-слінг легше, ніж шарф. Мінус у тому, що довжина спинки у травня фіксована, тоді як із шарфом можна зробити її будь-який.

Фаст-слінг має м'яку спинку, а замість довгих зав'язок травень-слінгу у нього лямки з туристичними застібками (фастексами). Це робить одяг більш швидким, але дещо обмежує “маневреність”, носити у фасті можна лише вертикально.

Ерго-рюкзак шиють із щільної тканини, широкий пояс, що немить, розподіляє вагу дитини на поперек батька і підтримує дитину у фізіологічній позі (з широко розведеними ніжками). Відмінний варіант для довгого носіння важких малюків.

Хіпсит-це сидіння для малюка на широкому поясі. У хіпсіпа немає застібок або зав'язок, які тримають самого малюка. З одного боку, малюк за лічені секунди забирається і вибирається з хіпситу, з іншого боку, одна рука у носить завжди зайнята, т.к. підтримує дитину.

 

3. Яку пора року припадає на основний період використання слінгу?

Тут все просто: для літа та будинку підійде бавовна та її поєднання з льоном, шовком, бамбуком.

У більш прохолодну погоду та для довгих прогулянок рекомендується використовувати слінги з більш щільної тканини або у поєднанні зі спеціальним слінгодежем, який захистить і маму, і малюка від вітру та низьких температур.

Приємного слингоношення!