Підготовка до пологів включає психологічні, фізіологічні та матеріальні аспекти, кожен з яких вимагає гідної уваги з боку жінки, яка готується стати матір'ю, та її близьких. Слід раз і назавжди засвоїти просте правило: лише комплексний підхід до підготовки забезпечить пологи без зайвих переживань та проблем.

 

 

Психологічна підготовка до пологів

Психологічна підготовка до пологів для когось є найпростішим етапом, а для інших може стати справжнім каменем спотикання. Оптимізм, віра у власні сили та спокій – ось основні вектори, які мають визначати психологічний стан вагітної жінки.

Страх, невпевненість і побоювання різного роду - це природні перешкоди, які необхідно подолати самостійно, або за допомогою спеціальних курсів з підготовки до пологів. Важливо розуміти, що народження дитини - одна з найрадісніших і найчудовіших подій у житті батьків, і саме з цієї причини не слід затьмарювати її страхом і невпевненістю.

Фахівці стверджують, що сила та інтенсивність родового болю безпосередньо пов'язані з психологічним станом жінки. Цей факт може підтвердити практично кожна жінка, яка вже стала матір'ю неодноразово: внутрішній спокій та відсутність страху, які супроводжують повторні пологи, значно полегшують біль.

Якщо ви невпевнені у своїх силах, то радимо вам звернутися за допомогою фахівців, які організовують спеціальні курси з підготовки до пологів. Метою таких групових чи індивідуальних занять насамперед є саме психологічна підготовка жінок до пологів.

 

Фізіологічна підготовка до пологів

 

Фізіологічний аспект підготовки до пологів рідко залишається недооціненим - майже кожна вагітна жінка усвідомлює необхідність підготовки тіла до дня пологів, що хвилює. Проте, усвідомлення необхідності підготовки ще означає наявність практичних знань у тому, як ця підготовка має відбуватися. Серед основних аспектів фізіологічної підготовки можна виділити такі:

 

  • виконання вправ на розтяжку для тренування м'язової еластичності;

  • відвідування басейну

  • м'яке та поступове загартовування, аж до обливання холодною водою;

  • тренування дихання – затримка дихання та імітація дихання під час пологових сутичок;

  • масаж промежини, який необхідно розпочати за кілька місяців до пологів;

  • спеціальна дієта - виключення м'ясних продуктів після 6-го місяця вагітності та молочних продуктів за кілька тижнів до пологів.

 

Інші важливі та корисні поради ви можете отримати під час відвідування спеціальних курсів для підготовки до пологів, де досвідчені інструктори забезпечать вас великою кількістю цінної інформації та чималим запасом корисних навичок.

 

Матеріальна підготовка до пологів

 

Велика різноманітність товарів для вагітних жінок та новонароджених діток - не просто забаганка, а необхідність для забезпечення максимального комфорту. Перебуваючи в пологовому відділенні, жінка не має в своєму розпорядженні багато речей, які були звичними в домашній обстановці. Крім того, ви напевно захочете забезпечувати свого новонародженого максимальною опікою та турботою, яка неможлива без багатьох засобів гігієни та інших корисних речей.

В інтернет-магазині "Мамуля" ви зможете вибрати не тільки всі необхідні для підготовки до пологів товари окремо, а й придбати готові набори, дбайливо складені нашими фахівцями для майбутніх мам та їх новонароджених діток.