Домовляємося з малюком
Молоко матері - найнеобхідніше та найкраще харчування для дитини. Після народження малюка і мати та дитину пристосовуються один до одного. Рекомендується не догодовувати дитину в перші дні сумішшю, а якнайчастіше прикладати до грудей, тим самим стимулюючи її прибуття. Бажано "домовлятися" з дитиною без стороннього втручання. Що мається на увазі, якщо молока мало, потрібно частіше прикладати дитину до грудей, пити більше теплого, прийняти теплу ванну. Чи не вдаватися до суміші. Чим більше йде сторонній догодовування, тим менше стимуляція грудей та утворення молока згасає.
 

Якщо молока багато і є ризик нагрубань, також краще частіше прикладати дитину до грудей. Навіть якщо дитина не голодна можна прикласти трохи, щоб вона тільки прибрала надлишок. Якщо використовувати молоковідсмоктувач, то йде непотрібна вам гіперстимуляція грудей та зайвого молока утворюватиметься все більше і більше.

Поступово, а може й одразу між мамою та малюком з'являється гармонія: молока утворюється саме стільки скільки потрібно малюкові.

Щоб годування грудьми приносило тільки задоволення прислухайтеся не тільки до малюка (годування на першу вимогу), але і до себе (якщо малюк вимагає їсти дуже часто і просто висить на грудях, то можливо таким чином він просто займає себе. Для мами такий стан речей може бути стомлюючим, тому можна спробувати збільшувати проміжки між годуваннями, займаючи малюка чимось іншим іграми і так далі).

Профілактика та боротьба з тріщинами.
З перших прикладань потрібно старатися, щоб малюк брав якомога глибше весь сосок, а не його кінчик. Не потрібно терпіти біль, якщо боляче, повторюємо спробу правильного прикладання. Не потрібно мити сосок із милом, наприклад. Можна мазати сосок своїм молоком.

При потертостях і тріщинах є різні засоби: Пурелан, Бепантен, масло обліпихи (відмінно загоює, тільки мажеться), ванни з кори дуба, і навіть деякі використовують Рятувальник. Особисто мені допоміг Пурелан і масло обліпихи.

Якщо все ж таки утворилися тріщини і годувати дуже боляче, можна день зціджуватися і годувати з пляшечки, а в цей час посилено лікувати сосок.
Накладки на сосок також можуть допомогти.

 

А що, коли криза?

Деякі матусі стикаються іноді з тим, що в різні періоди молока починає катастрофічно не вистачати. Що можна запропонувати? Головне, не засмучуватися, а докласти максимум зусиль для продовження лактації: від банального теплого пиття та теплих ванн до спеціальних чаїв.

І, на завершення, як мама, яка годувала майже до 2-х років, хочу сказати, що годування грудьми - це зручно! Якщо спати разом чи поряд з малюком, то нічні годування відбуваються практично автоматично і мама краще висипається. У дорозі, подорожах із ГВ набагато зручніше. Так, бувають неприємні моменти на кшталт тріщин, але загалом годування грудьми і приємніше, і легше та й економніше для мами. Про користь для малюка та зв'язок з ним писати не буду і так про це багато сказано.

Хоча вирішувати Вам! Для малюка найголовніше - щаслива мама, а все інше (тривалість годування, штучне або грудне годування) не таке важливе.