Провісники

  • Пологам можуть передувати звані передвісники, кожна жінка особлива і може відчувати ряд провісників, і може випробувати жодного. До провісників відносять опущення живота, дитина глибше опускається в таз, не так тисне діафрагму і тому жінці стає легше дихати. Це відбувається приблизно за 2 тижні до пологів. Цього може не статися, якщо дитина довга і велика - опускатися їй особливо нікуди виходить:)

     

  • За максимум 3 тижні мінімум 1 день може вийти слизова пробка. За обсягом вона як 1-2 столові ложки. Колір може бути різний: білуватий, кремовий, з прожилками крові, коричневий, кольори гнилої вишні – це все норма. А от, якщо пробка всіх кольорів веселки, треба терміново їхати до пологового будинку.

     

  • Приблизно за 2 тижні може збільшитись кількість вагінальних виділень.

     

  • Можуть з'явиться відчуття, що тягнуть в тазу.

     

  • За 2-3 дні може зменшитися вага з двох причин: або з'являється щось типу діареї, або зменшується набряклість. Часте пастоподібне випорожнення - це добре, так організм очищається і готується до пологів, в цьому випадку робити клізму ні в пологовому будинку ні вдома не треба. До речі, від клізми в пологовому будинку ви маєте повне право відмовитися. Зменшення набряклості відбувається внаслідок опущення дитини, він не так тисне на пахові вени, та й циркуляція крові та рідини покращується.

     

  • З 22-34 тижня з'являються тренувальні сутички. Тренувальні вони, тому що слабкі та/або нерегулярні. Якщо вам здається, що починається, засікайте час між переймами і тривалість самих сутичок. Якщо сутички тривають 3-7 сек і тривалість збільшується, якщо проміжок між сутичками 40 хвилин і менше, і цей проміжок теж зменшується, то можна говорити, що пологи починаються.

     

  • Відходження вод. Якщо відійшло від 2 ст. ложок до склянки і колір прозорий або молочний потрібно засікти час, зателефонувати своєму лікареві і не поспішаючи збиратися в пологовий будинок, у такому разі є ще годину-півтори. При підтіканні вод потрібно зробити те саме. Якщо води різнокольорові (світлофор), терміново на швидкій їдемо до пологового будинку.

     

  • Психологічні зміни Так званий "Інстинкт гніздування". Жінці раптом хочеться все вимити, а іноді купити чи пофарбувати. Часто перед пологами жінки миють вікна:) Майбутній мамі хочеться, щоб дитина потрапила у найкращу обстановку.

     

Не треба лякатися, пологи – це природний процес. Це не обов'язково дуже боляче, та й сучасний рівень пологової допомоги дозволяє впоратися майже з будь-якою проблемою. Якщо почався перший період, не треба відразу мчати до пологового будинку, у Вас є час. Краще погуляйте у парку, щоб наситити кров киснем. Можна з'їсти плитку чорного шоколаду. Зателефонуйте чоловікові/близькій людині, налаштуйтеся на успіх, на зустріч та на роботу. Адже пологи – це нелегка фізична праця і до неї треба бути готовою.