Як підготувати тіло до пологів.

  • Якщо є можливість, підіть на курси з підготовки до пологів, бажано з татом. Якщо такої можливості немає, читайте РАЗОМ якнайбільше спец.літератури. Чим більше тато знатиме, тим краще зможе вам допомогти і більше братиме участь у житті малюка. Курси краще тим, що окрім маси корисної інформації, Ви отримаєте підтримку "однодумців":) До речі про ранній розвиток і виховання рекомендую читати саме вагітна, з маленькою дитиною часу на це викроїти дуже складно.
  • Робіть гімнастику. Знову ж таки ідеально це робити в групах, під наглядом досвідченого тренера. Вдома можна використовувати кілька нескладних прийомів для підготовки тіла до пологів.

  • Для розтяжки промежини за будь-якої можливості сідайте на рівну поверхню, коліна в сторони, стопи притиснуті підошвою одна до одної і робимо невеликі махи, так звану "метелика", розтягуючи пах, ідеально коли коліна торкаються підлоги.

  • Басейн для вагітної – це дуже здорово. Знімається напруга у спині, знову можна відчути колишню легкість.

  • Для розвантаження спини і у випадку, якщо малюк дуже брикається приймаємо позу "кішечки", стаємо на коліна і руки або лікті. Ця поза розвантажує хребет і малюку та мамі комфортно.

  • Контрастний душ сосків може допомогти підготовці до грудного вигодовування. Контрастний душ сосків може допомогти підготовці до грудного вигодовування. Масаж можна робити самої вводячи одну фалангу великого пальця до ануса, на пізніх термінах можна просити це зробити партнера. Потрібно це робити чистими руками, обережно, півколом у напрямку до ануса протягом 2-5 хвилин. З 20 по 26 тиждень 1-2 рази на тиждень, з 30 по 34 тижні – 3 рази на тиждень.

  • При набряках та варикозі піднімаємо ноги вище. При високому тиску на 5 хв, при низькому поки не набридне:) Зручно це робити з фіт-болом.